Kiedy założyłyśmy Stowarzyszenie myślałyśmy intensywnie, co tak właściwie może pomóc naszym przyjaciółkom, koleżankom i po prostu innym nieznanym nam kobietom chorym na raka jajnika i inne nowotwory kobiece. Kobietom, borykającym się z wcześniejszą menopauzą, skutkami radykalnego leczenia zarówno operacyjnego jak i skutkami chemii czy naświetlań. Układając warsztaty czerpałyśmy nie tylko z własnych doświadczeń i potrzeb, ale wnikliwie słuchałyśmy co mówią do nas dziewczyny. Wiedziałyśmy, że każda z nas nosi w sobie wiele emocji w tym: strach, ból, czasami smutek, a nawet żal i poczucie niesprawiedliwości. Wiedziałyśmy, że wiele z nas ma wiele wątpliwości i pytań dotyczących metod leczenia, sposobów postępowania, a także że potrzebujemy siebie nawzajem.

W odpowiedzi na te oczekiwania powstał program, który łączy psychoonkologię, z wiedzą medyczną, a także skłania do pracy z własnym ciałem. Specjaliści z różnych zakresów często nieodpłatnie, poświęcają swój czas dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Warsztaty są wyjazdowe, w ciągu kilku dni kobiety dotknięte chorobą nowotworową, przebywają ze sobą w jednym Ośrodku (Centrum Psychoonkologii Unicorn – Zielony Dół), co sprzyja zawiązywaniu przyjaźni i wymianie doświadczeń.

Poniżej przedstawiamy Państwu program warsztatów październikowych:

UWAGA: Mimo tego, że program jest dedykowany kobietom dotkniętym nowotworem ginekologicznych, udział w warsztatach mogą brać również kobiety dotknięte innymi nowotworami.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne edycje „Motyli w brzuchu” w roku 2017. Zapisy i informacje: info@niebieskimotyl.pl