2016 rok był dla Stowarzyszenia Niebieski Motyl pierwszym, inauguracyjnym rokiem jego działalności. Nasza Organizacja założona została przez kobiety dotknięte nowotworem jajnika z potrzeby mówienia o problemie i niesienia pomocy opartej na doświadczeniu oraz wiedzy. Stawiamy i będziemy stawiać na pomoc specjalistów (lekarzy, psychoonkologów, rehabilitantów, dietetyków, seksuologów, wizażystów, trenerów etc.).

W trakcie pracy okazało się, że nie możemy skupiać się wyłącznie na problemach wokół samego raka jajnika. Uwagi wymagają również inne nowotwory kobiece (rak szyjki, macicy, a nawet piersi). Do naszego grona dołączyło już ponad 150 kobiet. Grupa ta jest wyjątkowa, gdyż nie tylko wzajemnie się wspiera, ale także buduje Niebieskiego Motyla.

Rok 2016 był pracowitym rokiem. Dołączyliśmy do grona Organizacji pracujących nad lepszym jutrem pacjentów onkologicznych. Jesteśmy przekonane, że wprowadzanie do Polski nowoczesnych terapii i leków jest dla nas wszystkich ogromną SZANSĄ i przyszłością! Chcielibyśmy również łatwiejszego dostępu do rehabilitacji, dialogu pacjent-lekarz opartego na wzajemnym szacunku i współpracy, łatwiejszego dostępu do badań oraz przełamania TABU nowotworów kobiecych. Wiedza to MOC! Z nią łatwiej zapobiegać.

Kochani na rok przyszły postawiliśmy na niesamowicie pracochłonny projekt. Wierzymy, że dzięki niemu dotrzemy do maaasy ludzi. Stawiamy na pozytywny, atrakcyjny przekaz, współpracę wielu ludzi! Będziemy edukować i badać i popłyniemy po nowoczesne terapie!
Bez Was nam się nie uda! Dlatego dziś u progu nowego roku bardzo gorąco zapraszamy Was do pomocy przy jego organizacji. Potrzebujemy Ciebie! 😉
https://www.facebook.com/recenapoklad/

Na Nowy Rok zaplanowaliśmy kolejne warsztaty „Motyle w brzuchu…”, warsztaty wyjazdowe w górach, realizację trasy 28 w projekcie OnkoRejs granicami Polski 2017 oraz kontynuację działań rozpoczętych w roku 2016. Będziemy w Ministerstwach, Szpitalach, na Konferencjach – będziemy działać i wydeptywać ścieżki.

Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli w roku 2016 za serce, wsparcie, pracę, pomoc finansową i produktową :). Zapraszamy na naszą stronę www: www.niebieskimotyl.pl

Na Nowy rok życzymy Wam ZDROWIA , wszelkiej pomyślności i radości!

Niebieski Motyl