W dniach 24 czerwca – 1 lipca  Fundacja Onkorejs – Wybieram Życie zorganizowała po raz 3 projekt Onkorejs Granicami Polski.  Nasze Stowarzyszenie od początku projektu ( czyli od 2016 r) bierze udział jako koordynator górskich tras. W tym roku przeszliśmy TATRY ,nocując w malowniczych górskich schroniskach. Pokonaliśmy z ciężkimi plecakami 113 kilometrów i 5146 metrów podejść, zajęło nam to łącznie 40 godzin i 36 minut

Przez realizację tego projektu pragniemy uaktywnić osoby z problemami onkologicznymi, które nierzadko czują się na marginesie życia wspólnotowego. Udowadniamy, że rak nie musi izolować.  Pokazujemy, że da się żyć z chorobą i dokonywać rzeczy, które nie są łatwe nawet dla w pełni zdrowego człowieka . Można i warto pokonywać własne słabości i czerpać radość z każdego dnia.

Nasze Stowarzyszenie pokonując trudne trasy zwraca uwagę na nowotwory ginekologiczne , zwłaszcza rak jajnika, który jest niezwykle niebezpieczny i jest przyczyną wielu przedwczesnych zgonów kobiet w Polsce.

Stowarzyszenie Niebieski Motyl wsparli w tym roku specjalni goście : dziennikarz Jakub Porada oraz Arek Klimkiewicz , uczestnik programu Hell’s Kitchen.