O nas

Stowarzyszenie Niebieski Motyl jest inicjatywą oddolną pacjentek, kobiet dotkniętych rakiem jajnika. Powstało, by służyć doświadczeniem, wiedzą oraz wsparciem (zarówno merytorycznym jak i psychicznym) kobietom dotkniętym nowotworem strefy intymnej, w szczególności rakiem jajnika. Przełamywanie tabu na temat nowotworów strefy intymnej stanowi ważny element naszej pracy. Uważamy, że tylko w ten sposób można działać na rzecz uświadamiania społeczeństwa jak niebezpieczna i podstępna jest  ta choroba. Co więcej, jesteśmy głęboko przekonane, że krążące wokół nowotworów kobiecych mity są szczególnie szkodliwe, gdyż w wielu przypadkach opóźniają rozpoznanie i usypiają czujność onkologiczną Polek.

Na bazie obserwacji i własnych doświadczeń zauważyłyśmy, że kobiety chorujące na nowotwory intymne w wielu przypadkach, w tym w szczególności na początku leczenia – tuż po diagnozie i przed operacją, czują się osamotnione, niezrozumiane, zagubione i bezradne. Brak pewności siebie powoduje, że wstydzą się otwarcie rozmawiać ze swoimi lekarzami, a informacji poszukują między innymi na forach internetowych. Te z kolei, chociaż niejednokrotnie bywają kopalnią wiedzy, zawierają często niesprawdzone lub nieprawdziwe informacje, stanowiąc źródło strachu i lęku chorujących kobiet.

Prace w naszym stowarzyszeniu świadczymy nieodpłatnie, natomiast  jego utrzymanie finansujemy ze składek członkowskich oraz ewentualnych darowizn. Wszelkie działania mające na celu pomoc kobietom dotkniętym chorobą nowotworową, w tym zwłaszcza nowotworem jajnika podyktowane są z potrzeby niesienia pomocy i wynikają z własnych doświadczeń oraz  zmagań z tą ciężką chorobą. Dużo łatwiej jest przejść leczenie mając przy sobie osoby wspierające, osoby, które dokładnie wiedzą co czujemy, czego się boimy i o czym marzymy.

Choroba przewartościowuje życie i sprawia, że każda minuta staje się niezwykle cenna i ważna. W momencie postawienia diagnozy dotychczasowe życie „staje do góry nogami”. Operacje, chemia, badania, walka o leki nierefundowane to codzienność, a przecież pomimo choroby toczy się normalne życie, w którym chcemy czynnie uczestniczyć.

Jako Stowarzyszenie, postawiłyśmy sobie za zadanie służyć wsparciem chorującym kobietom i ich bliskim. Zarówno merytorycznym, jak i psychicznym. W swojej pracy postawiłyśmy przede wszystkim na współpracę ze specjalistami (onkologami, ginekologami, psychoonkologami, seksuologami, rehabilitantami), dlatego naszym partnerem jest Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej.

Statut

Aktualny statut Stowarzyszenie na rzecz walki z rakiem jajnika Niebieski Motyl dostępny do pobrania poprzez kliknięcie w poniższy link:

POBIERZ STATUT

KRS

Klikając w poniższy link można pobrać aktualny odpis z KRS-u Stowarzyszenia Niebieski Motyl:

POBIERZ ODPIS KRS

Sprawozdania

Klikając w poniższe linki można pobrać sprawozdania finansowe Stowarzyszenia Niebieski Motyl za dane lata działalności:

Logo

logo

Stowarzyszenie Niebieski Motyl … skąd wziął się pomysł na logotyp? Kolorem symbolizującym raka jajnika jest niebieski / turkus. Jest to również symbol światowego dnia świadomości raka jajnika. Motyl to piękny owad, który kojarzy nam się z delikatnością, przypomina, że życie jest kruche, ale jednocześnie stanowi symbol siły i waleczności. Nasze logo w wersji graficznej powstało dzięki pracy Anny Iwaniuk, to ona nadała mu kształt kobiecych narządów, a na końcach skrzydeł umieściła jajniki. Dzięki temu motyl stał się nam jeszcze bliższy. Każdego dnia przypomina nam, że bez względu na piętno jakie odcisnęła na nas choroba – każda kobieta jest wyjątkowa i piękna.

Numer konta

Wszelkie wpłaty prosimy dokonywać na konto Stowarzyszenia Niebieski Motyl:
33 2030 0045 1110 0000 0414 5970
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
Stowarzyszenie na rzecz walki z rakiem jajnika Niebieski Motyl

Członkowie

Anna Czarnota
Barbara Górska
Bartosz Górski
Lucyna Mleczak
Romuald Mleczak
Agata Ślazyk

Do pobrania

Pozostałe dokumenty można pobrać poniżej: