„Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania.”-  Helen Keller

Z ogromną dumą i radością pragniemy poinformować o powstałym wspólnie z dziennikarzami oraz lekarzami onkologami dziele pt. „ Jak motyl. Odczarować mity”, które mogło zostać zrealizowane dzięki pracy i zaangażowaniu wielu wspaniałych ludzi. Główne bohaterki  książki to siedem „Niebieskich Motyli”, pacjentki, które mimo zmagania się z nierównym przeciwnikiem, jakim niewątpliwie jest rak jajnika, potrafią czerpać ogromną radość z każdego dnia, cieszyć się z małych rzeczy i po prostu żyć TU I TERAZ.

Na raka jajnika rocznie zapada około 3500 kobiet. To wyjątkowo podstępny przeciwnik, niedający specyficznych objawów, diagnozowany najczęściej w zaawansowanym stadium. Jednak jak pokazuje postęp medycyny w XXI wieku diagnoza raka jajnika nie zawsze musi być wyrokiem. Nasze bohaterki są tego świetnym przykładem. Mając u boku świetnych specjalistów dzielnie stawiają czoła chorobie, obalając mity, realizując marzenia i spełniając swoje pasje.

„Niebieskie Motyle” to kobiety, które nie zapominają, że oprócz toczącej się walki z chorobą, równorzędnie toczy się normalne życie, które jest najcenniejszym darem. Pomiędzy pobytami w szpitalu, przyjmowania ciężkiego leczenia pacjentki starają się normalnie żyć, nie odkładać chwil spędzanych z rodziną i najbliższymi oraz realizacji marzeń „na później”. Trzeba łapać każdą chwilę bo ona już się nie powtórzy.

Książka „Jak Motyl. Odczarować Mity” to nie tylko wzruszające historie dotkniętych ciężką chorobą kobiet – godnych podziwu bohaterek, ale także wypowiedzi lekarzy – wybitnych specjalistów, którzy z ogromnym zaangażowaniem walczą o każdą swoją pacjentkę.