„Dla NIEJ możemy więcej”

Kampania edukacyjna „Dla niej. Możemy więcej” została zainicjowana w 2013 roku przez organizacje pacjentów wspierające kobiety zmagające się z nowotworami strefy intymnej oraz ich bliskich: Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologiczno-Ginekologicznymi Magnolia, Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS, Polskie Amazonki Ruch Społeczny oraz Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Rakiem Jajnika „Niebieski Motyl”. Na czele każdej z tych organizacji stoją kobiety, które same stoczyły walkę z nowotworem. Patronat nad kampanią objęło Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej. Realizację działań wspiera firma Roche Polska.

Poprzez działania edukacyjne i informacyjne pragniemy pomagać kobietom rozwiewać wątpliwości, pokonywać wstyd i strach związany z chorobą oraz dostarczać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, z którymi mierzą się chore na nowotwory ginekologiczne i ich bliscy. Wierzymy, że dzięki wsparciu znakomitych ekspertów medycznych i osobistym doświadczeniom przedstawicielek organizacji pacjentów, możemy dostarczyć najbardziej potrzebnych i przede wszystkim – merytorycznych informacji dotyczących problematyki nowotworów ginekologicznych.

Nie zapominajmy również o tym, jak ważna jest rola najbliższych w zmaganiu się z chorobą nowotworową – męża, dzieci, rodzeństwa, przyjaciół. Chcemy przekonać, że ich świadome wsparcie dodaje kobiecie sił i pomaga w zmaganiach z rakiem.

Nasza kampania zwraca również uwagę na rolę, jaką odgrywa w opiece nad chorą interdyscyplinarny zespół lekarzy: ginekologów-onkologów, psychologów, seksuologów.

Zapraszamy na nową dedykowaną Kampanii stronę internetową:

http://dlaniejmozemywiecej.pl/