4 lutego.. Po raz dwudziesty obchodzimy dziś Światowy Dzień Walki z Rakiem
(World Cancer Day).
Światowa walka z rakiem ma przede wszystkim zmniejszyć śmiertelność z powodu chorób nowotworowych poprzez działania edukacyjne.
W Polsce wiele organizacji i instytucji organizuje wydarzenia towarzyszące obchodom Światowego Dnia Walki z Rakiem. Jedną z nich jest tzw.Biała Sobota organizowana przez Polską Unię Onkologii. W szpitalach onkologicznych w tym dniu odbywa się Dzień Drzwi Otwartych na których można zwiedzić ośrodki onkologiczne, uzyskać porady, porozmawiać ze specjalistami a przede wszystkim wziąć udział w bezpłatnych badaniach.
Celem organizowania Białej Soboty jest uświadamianie społeczeństwa, że bardzo ważna jest profilaktyka przeciwnowotworowa, że warto się badać żeby żyć !
W tym roku Niebieski Motyl zawitał w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Pacjentki chore na nowotwór ginekologiczny, w szczególności dotknięte rakiem jajnika, mogły się dowiedzieć gdzie szukać wsparcia w trakcie i po leczeniu.
#stowarzyszenieniebieskimotyl #światowydzieńwalkizrakiem #worldcancerday #białasobota #drzwiotwarte #rak #walka #profilatyka #zdrowie #życie