Stowarzyszenie 2017-01-16T23:05:55+00:00

O nas

Stowarzyszenie Niebieski Motyl jest inicjatywą oddolną pacjentek, kobiet dotkniętych rakiem jajnika. Powstało, by służyć doświadczeniem, wiedzą oraz wsparciem (zarówno merytorycznym jak i psychicznym) kobietom dotkniętym nowotworem strefy intymnej, w szczególności rakiem jajnika. Przełamywanie tabu na temat nowotworów strefy intymnej stanowi ważny element naszej pracy. Uważamy, że tylko w ten sposób można działać na rzecz uświadamiania społeczeństwa jak niebezpieczna i podstępna jest  ta choroba. Co więcej, jesteśmy głęboko przekonane, że krążące wokół nowotworów kobiecych mity są szczególnie szkodliwe, gdyż w wielu przypadkach opóźniają rozpoznanie i usypiają czujność onkologiczną Polek.

Na bazie obserwacji i własnych doświadczeń zauważyłyśmy, że kobiety chorujące na nowotwory intymne w wielu przypadkach, w tym w szczególności na początku leczenia – tuż po diagnozie i przed operacją, czują się osamotnione, niezrozumiane, zagubione i bezradne. Brak pewności siebie powoduje, że wstydzą się otwarcie rozmawiać ze swoimi lekarzami, a informacji poszukują między innymi na forach internetowych. Te z kolei, chociaż niejednokrotnie bywają kopalnią wiedzy, zawierają często niesprawdzone lub nieprawdziwe informacje, stanowiąc źródło strachu i lęku chorujących kobiet.

Prace w naszym stowarzyszeniu świadczymy nieodpłatnie, natomiast  jego utrzymanie finansujemy ze składek członkowskich oraz ewentualnych darowizn. Wszelkie działania mające na celu pomoc kobietom dotkniętym chorobą nowotworową, w tym zwłaszcza nowotworem jajnika podyktowane są z potrzeby niesienia pomocy i wynikają z własnych doświadczeń oraz  zmagań z tą ciężką chorobą. Dużo łatwiej jest przejść leczenie mając przy sobie osoby wspierające, osoby, które dokładnie wiedzą co czujemy, czego się boimy i o czym marzymy.

Choroba przewartościowuje życie i sprawia, że każda minuta staje się niezwykle cenna i ważna. W momencie postawienia diagnozy dotychczasowe życie „staje do góry nogami”. Operacje, chemia, badania, walka o leki nierefundowane to codzienność, a przecież pomimo choroby toczy się normalne życie, w którym chcemy czynnie uczestniczyć.

Jako Stowarzyszenie, postawiłyśmy sobie za zadanie służyć wsparciem chorującym kobietom i ich bliskim. Zarówno merytorycznym, jak i psychicznym. W swojej pracy postawiłyśmy przede wszystkim na współpracę ze specjalistami (onkologami, ginekologami, psychoonkologami, seksuologami, rehabilitantami), dlatego naszym partnerem jest Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej.

Statut

Aktualny statut Stowarzyszenie na rzecz walki z rakiem jajnika Niebieski Motyl dostępny do pobrania poprzez kliknięcie w poniższy link:

POBIERZ STATUT

KRS

Klikając w poniższy link można pobrać aktualny odpis z KRS-u Stowarzyszenia Niebieski Motyl:

POBIERZ ODPIS KRS

Sprawozdania

Klikając w poniższe linki można pobrać sprawozdania finansowe Stowarzyszenia Niebieski Motyl za dane lata działalności:

Pobierz sprawozdania:
Sprawozdanie finansowe za rok 2015

Logo

logo

Stowarzyszenie Niebieski Motyl … skąd wziął się pomysł na logotyp? Kolorem symbolizującym raka jajnika jest niebieski / turkus. Jest to również symbol światowego dnia świadomości raka jajnika. Motyl to piękny owad, który kojarzy nam się z delikatnością, przypomina, że życie jest kruche, ale jednocześnie stanowi symbol siły i waleczności. Nasze logo w wersji graficznej powstało dzięki pracy Anny Iwaniuk, to ona nadała mu kształt kobiecych narządów, a na końcach skrzydeł umieściła jajniki. Dzięki temu motyl stał się nam jeszcze bliższy. Każdego dnia przypomina nam, że bez względu na piętno jakie odcisnęła na nas choroba – każda kobieta jest wyjątkowa i piękna.

Numer konta

Wszelkie wpłaty prosimy dokonywać na konto Stowarzyszenia Niebieski Motyl:
33 2030 0045 1110 0000 0414 5970
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
Stowarzyszenie na rzecz walki z rakiem jajnika Niebieski Motyl

Członkowie

Anna Bojarska
Justyna Byczek
Anna Czarnota
Marta Gaładyk
Zofia Stefania Gaładyk
Barbara Górska
Bartosz Górski
Joanna Grabowska
Ewa Anna Malczewska
Lucyna Mleczak
Romuald Mleczak
Ewelina Szymańska
Agata Ślazyk
Anna Czarnota
Olga Młynarczyk
Henia Raczyńska-Wlazło
Małgorzata Cieplak
Iga Krynicka-Pieleszek

Do pobrania

Pozostałe dokumenty można pobrać poniżej: